Idem písať o sebe a zisťujem, že mám zábrany. Hm...., nerada píšem o sebe takto verejne. To prečo existuje táto stránka nie je o mne ako osobe. Ale viem, že ľudia chcú vedieť o ich lektorke informácie, než sa rozhodnú, či chcú na kurz alebo osobné stretnutie prísť.
Tak nech sa páči. Tu sú informácie o mne. (... ale aj tak sa nechajte viesť skôr pocitom ...)

Lenka

SONY DSC
Tak toto som ja niekedy v roku 2015.
Študovala som všetko možné (poľnohospodárstvo, tlmočenie, management prírodných zdrojov) aj som pracovala v zaujímavých profesiách (ako zdravotná sestra na psychiatrii, učiteľka, lektorka). Žiadna priama kariéra s postupom, že? Popritom som vo voľnom čase študovala všetko, čo nám ľuďom môže pomôcť žiť šťastný a plnohodnotný život na našej krásnej a bohatej planéte. Hľadala som skôr pochopenie súvislosti a hlbokých príčin, prečo sme my ľudia takí akí sme a prečo žijeme v takejto spoločnosti.
Zaujíma ma alternatívna medicína, psychológia, ekológia, pedagogika, alternatívne ekonomické a sociálne systémy, posledne dokonca politika.
Venujem sa intenzívne Nenásilnej komunikácii, lebo to vnímam ako dôležitý článok pre realizáciu spoločenských zmien vo svete. Ale začať treba od seba. Tým, že chápem, čo sa deje v mojom vnútri, preberám za to zodpovednosť. Už nemusím projekovat svoje strachy, obavy, závisti, túžby, či hnevy na druhých. Takisto nie som zodpovedná za tie tých druhých ľudí. Chápem, čo sa deje vo vnútri ľudí, keď kritizujú, ponižujú, morálne vydierajú a snáď im viem aj pomôcť, keďže viem, že tiež len túžia po uznaní, pochopení, zmysluplnosti a láske, len to nevedia správne vyjadriť.


Môj osobný príbeh.
Doteraz mi zostala z môjho ranného detstva silná pocitová spomienka - chcela som si zbaliť kufríček s pár vecami a odísť niekde preč od mojej rodiny. A zároveň som vedela, že nieto kam odísť. V školskom veku som na tú spomienku zabudla, ale tie pocity zostali. Keď prišlo obdobie puberty, hlavne tak 2 roky pred maturitou sa tieto pocity ozvali znovu s plnou intenzitou. Na pól roka ma tieto, vtedy veľmi difúzne pocity, vyradili z normálneho fungovania a stiahla som sa úplne do svojej ulity. Celé dni som spala, polobdela, alebo bola proste v posteli. Ale v tej ulite som si veľa vecí v sebe utriedila a asi vtedy sa aj zrodil cieľ môjho života. Byť šťastná bez ohľadu na okolnosti, bez ohľadu na to, čo život prinesie. Zobrala som za svoj život plnú zodpovednosť.
Rozhodla som sa zaťať zuby, dokončiť školu a odísť z domu. A byť šťastná .... a robím to doteraz.


Čo ťa asi zaujíma:
 • narodená v roku 1970 v Bratislave
 • študium na VŠP v Nitre - áno poľnohospodárstvo - Zootechniku! Mala som rada zvieratká a myslela som si, že to bude o láske k nim, uf, to sklamanie.
 • štúdium na Humboltdovej univerzite v Berlíne (odbor Prekladateľstvo a tlmočenie a odbor Integrated Natural Resource Management)
 • skoro 10 ročná skúsenosť práce ako učiteľka na jednej medzinárodnej škole v Bratislave (toto považujem za môj skutočný pedagogický a psychologický výcvik!)

 • 2009 2-ročný výcvik v modeli Virginie Satirovej (rodinná systemická terapia a rast) pre pomáhajúce a pedagogické profesie viac info
 • od 2014 sa venujem intenzívne Nenásilnej komunikácii a vediem kurzy pre verejnosť, pre školy a pracovné kolektívy viac info
 • 2015 výcvik Životných máp viac info
 • od 2016 v procese medzinárodnej certifikácie ako trénerka Nenásilnej komunikácie s centrom CNVC viac info
 • 2016 - 2018 výcvik Procesorientovanej psychoterapie viac info
 • 2020 online tréning v IFS (Internal Family System) a ďalšie vzdelávanie sa v tomto modeli, ktorý je to najlepšie, čo som našla pre prácu s traumou viac info
 • 2021 krátky online tréning Polyvagálna teória v liečení traumy - Steven Porges, Deb Dana viac info
 • 2023 - 24 tréning v IFS (Internal Family System) Level I viac info